Directory

Administration

     Dennis Sawyer - Administrative Director

     Demetrious Boomer - Secretary

     Greg Rohrman - Data Coordinator

Business Dept

     Chris Watson - Business Director

     Susan Gagliardi - Finance Specialist / Bus Driver 

     Tiffany Hall - Finance Assistant

Kindergarten

     Sherry Gaskins - Teacher

     Elizabeth Toler - Teacher Assistant / Bus Driver 

     Mary Ellen Stalnaker - Teacher

     Pat M. Jones - Teacher Assistant / Bus Driver 

1st Grade

     Lindsay Partridge - Teacher

     Sherry Dixon - Teacher Assistant / Bus Driver 

     Elly Guthrie - Teacher

     Jeanette Lee - Teacher Assistant / Bus Driver

2nd Grade

     Emily Harper - Teacher

     Wendy Jones- Teacher Assistant / Bus Driver 

     Katherine Daniels - Teacher

     Wendy Cayton - Teacher Assistant / Bus Driver 

3rd Grade

     Julie Edwards -  Teacher

     Amelia Rubin - Teacher 

     Tammy Lowery - Teacher Assistant / Bus Driver

4th Grade

     Brandy Angelo - Teacher

     Yvonne Hardison - Teacher

5th Grade

     Brianna Chase - Teacher

     Jessica Nunley - Teacher

6th Grade

     Lori Andrews - LA / SS Teacher

     Mary Jo Masters - MA / SCI Teacher

7th Grade

     Melissa McCarthy - MA / SCI Teacher

     Debra Lewis - LA / SS Teacher

8th Grade

     Ann Law- Math/Science Teacher

     Grace Nanney - LA / SS Teacher

STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Math)/AIG/ESL

   Dr. Tammy Scot- Facilitator

High School

     Jimmy Lee - English 

     Ray Marks - Science 

     Cody Edwards - Mathematics

      Rob Anderson - Mathematics

     Crystal DeBose - Social Studies/ English

     Bradley Sawyer - Social Studies

     Jill Williamson - English / Theatre Arts


Exceptional Children Program

     Martha Newman - Teacher

     Hope King - Teacher

     Valerie Hernandez - Teacher
    
  Michael Wheeler - Teacher

     Tosha Clark - Teacher 

Cathy Cox - Teacher Assistant / Bus Driver

     Ana Reyes - Teacher Assistant   

Sheryl Harris - Teacher Assistant / Bus Driver

     Marcia Thompson - Teacher Assistant / Bus Driver
     
    

Physical Education

     Jeremy Forbes - Teacher

     Joshua Cayton - Teacher

 Art

     Daryn Martin - Teacher
     Sheila Eudy- Art Assistant/Bus Driver

Music

     Paula Murray - Teacher

Band

     Mary Beth Bayliss - Teacher

Career Technical Education (CTE)

     Laurie Bennett - Teacher

Yearbook / Electives

     Natascha Gaskill - Teacher

Support Services

   Sandi Prescott - Media Coordinator / Teacher

   Polly Sawyer-Instructional Coach (Reading)

    Mark Prescott - Network Administrator / STEAM Teacher /  Technician           

      Sherry Reeves - Counselor

    Margaret Harrell - Social Worker

    Tiffany Bennett-School Nurse

Transportation:

     Buddy Cox - Bus Supervisor / Mechanic

Child Nutrition:

     Laura Atienzo - Cafeteria Manager

     Pat S. Jones - Cafeteria/ Bus Driver

     Mat Hall - Cafeteria / Bus Driver

     Sandy Powers- Cafeteria / After School 

     Rosario Lugo Castro-Cafeteria

Maintenance:

     Greg Murphy - Maintenance Specialist / Bus Driver

     Maria Jacome - Custodian

     Irma Baker - Custodian

     Pete Jones - Custodian